Skalowanie metodą On-Chain Bitcoin wymaga większych bloków, mówi Abra CEO.

19. Juli 2020

Bitcoin może skalować się jako zaadoptowany magazyn wartości przy użyciu rozwiązań drugiej warstwy, ale nie w łańcuchu z jego obecną technologią, mówi prezes Abra.

Bill Barhydt, dyrektor generalny i założyciel aplikacji Abra digital finance wallet and exchange app, powiedział, że widzi Bitcoin’s (BTC) blockchain zmaga się, jeśli chodzi o masowe przyjęcie aktywów w łańcuchu jako magazynu wartości, biorąc pod uwagę obecną technologię aktywów.

„Bitcoin z pewnością może dziś skalować się ‚poza łańcuchem‘ poprzez zewnętrznych opiekunów, takich jak giełdy i portfele, jak Abra lub innych tak zwanych technologii drugiej warstwy, takich jak Lightning“, Barhydt powiedział Cointelegraph 15 lipca.

Dodał:

„W ten sposób skalowalność Bitcoina jest prawdopodobnie nieograniczona. Jednakże, Bitcoin nie ma jeszcze takiej skalowalności, jakiej potrzebują miliardy ludzi jako sklep z wartością na łańcuchu“.

Większy rozmiar bloku do skalowania na łańcuchu.

Poprzednie raporty ujawniły pogląd Barhydta na Bitcoin Revolution jako sklep wartościowy, podobny do złota, podążający coraz bardziej nieskorelowaną ścieżką cenową w porównaniu z głównymi rynkami. Jednak masowe przyjęcie Bitcoinu jako światowego magazynu wartości wymaga oczywiście zdolności do obsługi dużego ruchu.

Na przestrzeni lat wielu uczestników z branży zaproponowało większe rozmiary bloków w celu zwalczania trudności związanych z prędkością transakcji. Bitcoin Cash (BCH) oddzielił się od BTC w 2017 r., debatując nad większymi rozmiarami bloków jako odpowiedzią, podczas gdy inne obozy poszukiwały rozwiązań drugiej warstwy, takich jak Lightning Network, jako rozwiązania.

Komentarze Barhydta pokazują jego zaufanie do rozwiązań drugiej warstwy, choć wspomniał o większych blokach do skalowania Bitcoinów w łańcuchu. „Aby skalować na łańcuchu do miliardów ludzi, potrzebne będą nowe technologie, jak również drastycznie zwiększone rozmiary bloków“, powiedział. „Jest możliwe, że Bitcoin skaluje się poza łańcuchem, aby zaspokoić potrzeby mas w przyszłości,“ zauważył, dodając, „Czas pokaże.“

Aplikacja Abra’a wykorzystuje łańcuch blokowy każdego składnika.

Posiadając ponad 100 różnych zasobów kryptograficznych na swojej platformie, Abra zapewnia kompatybilność z wieloma łańcuchami blokowymi. „Cyfrowe aktywa przechowywane w systemie Abra są w 100% natywne“, wyjaśnił Barhydt. „Używają one dowolnej platformy, na której każdy z zasobów cyfrowych został zbudowany we wszystkich około stu zasobach cyfrowych, które obsługuje nasza aplikacja Abra“, dodał, zauważając obecność zewnętrznego nadzoru nad zasobami koordynowanego w połączeniu z aplikacją.

Idąc naprzód, po inwestycji 5 milionów dolarów z Stellar Development Foundation, lub SDF, w maju 2020 r., Abra ma teraz swoje widoki na oferuje również konwencjonalne funkcje bankowe zbudowany na Stellar’s blockchain, Barhydt wyjaśnił.

#Bitcoin