Oba te wskaźniki wskazują na duży sygnał kupna dla Bitcoin’a.

15. Oktober 2020

Metrykę NVT Bitcoin’a [Network Value to Transaction ratio] stosuje się w celu określenia, czy dany składnik aktywów jest byczy czy niedźwiedzi.

Najlepiej sprawdza się jednak stosowanie jej w połączeniu z innymi wskaźnikami/metrią.

Co to oznacza?

Mówiąc prosto, metryka pokazuje, czy sieć jest używana dużo czy nie. Jeśli NVT jest wysoki, oznacza to, że sieć ma duże zapotrzebowanie i jest używana, tzn. wydaje się, że więcej w nią inwestuje. I odwrotnie, jeśli NVT jest niski, oznacza to, że ludzie nie korzystają z łańcucha blokowego za dużo.

Zazwyczaj, gdy wskaźnik NVT jest niski, oznacza to, że sieć jest mniej używana, a inwestorzy nie inwestują aktywnie.

W czasie prasy, Bitcoin Up NVT jest na poziomie ostatnio obserwowanym podczas wcześniejszej fazy pandemii COVID. Oznacza to, że sieć Bitcoinów nie jest wykorzystywana w takim stopniu. Oznacza to, że inwestorzy nie inwestują aktywnie w Bitcoin’a.

Może się to wydawać niedźwiedzie, ale nie jest to i może nawet zabrzmieć niedorzecznie, biorąc pod uwagę MicroStrategy i inwestycje CashAppa. Jednakże, jak wspomniano wcześniej, ta metryka ma być używana w połączeniu z innymi metrykami.

Oto dlaczego niska NVT jest bycza dla bitcoinów:

Niski wskaźnik NVT jest zazwyczaj widoczny w pobliżu dna ceny; można oczekiwać, że cena ergo będzie rosnąć wyżej. Ostatnim razem, NVT był tak niski, cena była w niskim zakresie 5000-$. Od tego czasu cena wzrosła więcej niż dwukrotnie. Tak więc, możemy oczekiwać, że to samo stanie się nawet teraz.
Difficulty Bands – Ta metryka odpowiada za trudności górników Bitcoinów i sieci, w zasadzie, szkielet sieci Bitcoinów. Ta metryka jest bycza, gdy pasma są ściśnięte, a także dobry czas na inwestycje. Wstęga składa się z prostych średnich kroczących Bitcoin trudności sieci, więc tempo zmiany trudności można łatwo zobaczyć.
Poprzedni artykuł mówi o wielokrotności Mayera dla Bitcoin’a i jak ten wskaźnik zapalił również byczy znak.

All-in-all, onchain metryki dla Bitcoinów wyglądają na silne i wskazują byczą przyszłość dla Bitcoinów wkrótce.

Jeśli chodzi o techniczną stronę rzeczy, Bitcoin wydrukował 6 kolejnych zielonych świec. W przeszłości miało to miejsce tylko 15 razy od 2015 roku i wskazuje na średni wzrost o 36,14% w ciągu 14 dni.

Dlatego możemy stwierdzić, że zarówno podstawy aka łańcuchowe jak i techniczne sprzyjają bitcoin bykom.

#Bitcoin